Toll Free: +48 734 869 229 – Rejestracja | +48 795 420 605 – Położna Anna Wojtyla

NOSZENIE W CHUŚCIE BUDUJE JEDYNĄ I NIEPOWTARZALNĄ WIĘŹ RODZICA Z DZIECKIEM. NIE ODBIERAJ SOBIE TYCH WYJĄTKOWYCH CHWIL. WIĄZANIE CHUSTY NIE JEST TRUDNE, NA ZAJĘCIACH SZKOŁY RODZENIA POMOŻEMY CI PRAWIDŁOWO SIĘ DO TEGO PRZYGOTOWAĆ.

Podkreślając ważność noszenia i poczucia bliskości cofniemy się wstecz penetrując karty historii ewolucji. Od wieków niemowlęta, noworodki i małe dzieci są w objęciach rodzica, co daje im poczucie bliskości i pełnego niezakłóconego bodźcami zewnętrznymi poczucia bezpieczeństwa. Noworodek przychodząc na świat, przeżywa dzięki wrodzonym instynktom oraz dłoniom osoby dorosłej. W dobie nowoczesnych środków lokomocji jakimi są wózki oraz foteliki samochodowe można podejrzewać iż prawidłowa bliskość „skóra do skóry” została zaburzona.

Chusta jest najlepszym rozwiązaniem dla początkujących rodziców. Podczas noszenia malucha w chuście ręce rodzica są wolne, dziecko czuje się bezpiecznie, a rodzic swobodnie może funkcjonować wykonując szereg codziennych czynności. Dodatkowo dziecko biernie uczestniczy w codzienności, w ten sposób uczy się funkcjonowania w społeczeństwie, dając podwaliny dorosłości.

Piękna sztuka noszenia w chuście została zaburzona poprzez inne gadżety nowoczesności. Wystarczy popytać nasze babcie jak uspokajały nasze mamy gdy np. bolał je brzuszek, odpowiedzą jednoznacznie, że wiązały je w prześcieradło dając im w ten sposób poczucie bezpieczeństwa, ciepło. Ta nasza chusta to taka nowsza wersja „babcinego prześcieradła. Nie zapominajmy również o tym, iż dzieci po prostu lubią być nosze.

Na zajęciach Szkoły Rodzenia JULIAMED będziemy szlifować tą piękną technikę chustowania. Każda para na ćwiczeniach ma swoją chustę, lalkę.

mgr położnictwa

Anna Wojtyla