Toll Free: +48 734 869 229 – Rejestracja | +48 795 420 605 – Położna Anna Wojtyla

II BLOK TEMATYCZNY: NOWORODEK

SPOTKANIE 5.

Rozpoczęcie i utrzymanie laktacji,
Mity laktacyjne,
Techniki przystawiania dziecka do piersi,
Karmienie naturalne,
Karmienie sztuczne: butelki
Sposoby radzenia sobie z problemami laktacyjnymi.

SPOTKANIE 6.

Kąpiel noworodka,
ABC – pielęgnacji
Masaż- najlepszy sposób budowania niepowtarzalnej więzi,
Masaż Shantala – prezentacja,
Ząbkowanie,
Kolka i sposoby łagodzenia bólu.

SPOTKANIE 7.

Kalendarz szczepień – co wybrać,
Nauka PLANU DNIA wg. Tracy Hogg
Prawidłowe podnoszenie malca,
Zabawy fundamentalne jako podstawa rozwojowa,
Reanimacja i resuscytacja noworodka i niemowlęcia.

SPOTKANIE 8.

„WYCIECZKA NA SALĘ PORODOWĄ” w terminie wspólnie ustalonym z grupą.

Każde ostatnie 10 minut zajęć - muzykoterapia (muzyka dla płodu)

Na zajęciach korzystać będziemy z: piłek, materacy, drabinek, lalek i wanienek do kąpieli noworodka, pełnowartościowych zestawów kosmetyków, pieluch jednorazowych, wielorazowych, chust do noszenia dzieci, kredek do malowanie na ciele, laktatorów, butelek do karmienia, wózków i fotelików, oraz z wielu innych drobiazgów.

Podczas zajęć przyszłe mamy otrzymają konspekty z głównymi treściami i najważniejszymi informacjami opracowanymi przez prowadzącą- nie muszą zatem notować. Prowadząca nawiązuje stale kontakty z firmami, które dostarczają bezpłatne próbki kosmetyków i inne „ gadżety”, będziemy ćwiczyć praktyczne umiejętności - kąpiel noworodka, pozycje do karmienia, wiązanie chusty, testy pieluszkowe.

Szanuję Wasz czas i środki - nie będziemy zatem oglądać filmów edukacyjnych, które sami możecie zobaczyć w domowym zaciszu- chętnie udostępnię je przyszłym mamom nieodpłatnie.

Ze względu na bezpieczeństwo i atmosferę zajęć zdecydowałam się ograniczyć ilość przyszłych mam do maksymalnie 12 ( jeśli każda przyjdzie z osobą towarzyszącą- będzie nas aż 24, dodając do tej liczby każdego malucha znajdującego się w brzuszku - 36).

Do zajęć połączonych z gimnastyką, fitness dla ciężarnych prowadząca zachęca przyszłe mamy po 22 tygodniu ciąży. Ze względów bezpieczeństwa wymagana pisemna zgoda lekarz prowadzącego (plik do pobrania - zgoda na ćwiczenia).

Kurs ukończony certyfikatem.